Menu
Your Cart

Catan Skarby Smoki i Odkrywcy

Catan Skarby Smoki i Odkrywcy
Catan Skarby Smoki i Odkrywcy
Catan Skarby Smoki i Odkrywcy
Catan Skarby Smoki i Odkrywcy
 • Stan: W magazynie
 • Model: Catan Skarby Smoki i Odkrywcy
59.00zł

Nowe przygody na wyspie Catan!

Rozszerzenie Skarby, Smoki i Odkrywcy składa się z sześciu różnych scenariuszy. Są one przeznaczone przede wszystkim dla graczy, którzy znają już dobrze rozszerzenia Żeglarze oraz Miasta i Rycerze i chcieliby podnieść poziom trudności gry. Szczególnie powinny im przypaść do gustu scenariusze Pustynne smoki, Wielki Catan, Wielki kanał i Zaczarowana kraina. Gracze, którzy wolą prostsze, skupiające się na odkrywaniu i ekonomii rozgrywki, powinni sięgnąć po Wyspy skarbów i Wyprawę w nieznane. Ponadto dzięki bogactwu rozszerzenia Skarby, Smoki i Odkrywcy gracze lubiący tworzyć własne scenariusze lub rozwijać te już istniejące mogą wykorzystać wiele nowych elementów, w tym kafelki smoków, skarbów i kanałów. Jeśli jesteście ciekawi, jaki charakter mają nowe scenariusze, to poniżej przybliżamy jeden z nich – Zaczarowaną krainę.

Zaczarowana kraina

W zaczarowanej krainie smoki strzegą drogocennych skarbów, które przynoszą graczom punkty zwycięstwa, gdy tylko wejdą w ich posiadanie. Niestety, zaczarowana kraina to wyspa – aby się na nią dostać, trzeba najpierw zbudować statek, aby wyprawić swoich rycerzy przez morze. Na polowanie na smoki nie należy jednak wysyłać słabych rycerzy – skarbów zaczarowanej krainy strzeże wiele potężnych smoków, których pokonać mogą jedynie najodważniejsi.

Zaczarowana Kraina to jeden z sześciu nowych scenariuszy, które wykorzystują elementy zawarte w Skarbach, Smokach i Odkrywcach. Zaczarowana kraina wymaga także rozszerzeń Żeglarz oraz Miasta i Rycerze. Zobaczcie, jak rozbudowuje ona rozgrywkę w Catan – czekają na Was niezwykłe przygody. Podstawowy układ pól w Zaczarowanej krainie wygląda następująco:
W fazie początkowej każdy z graczy zbuduje 2 osady i jedno miasto na wyspie startowej (po lewej), w tym jedno z nich będzie musiało znajdować się na wybrzeżu. Tak przygotowani gracze przystąpią do odkrywania nowych lądów.

W Zaczarowanej krainie szczególną rolę będą odgrywać rycerze. Według nowych zasad gracze będą mogli przenieść swojego rycerza na przeklętą ziemię na nowej wyspie. Tam każdy rycerz może eksplorować teren i próbować swoich sił w walce ze smokami.

Na początku gracze nie wiedzą, z jakim zagrożeniem przyjdzie im się mierzyć. Każdy smok może występować w jednej z trzech odmian, co zaznaczone jest na odwrocie kafelka smoka. Są smoki, z którymi da sobie radę każdy, nawet najsłabszy rycerz, takie, które pokona tylko silny lub potężny rycerz, a także takie, które mogą zostać pokonane tylko przez potężnego rycerza. Za każdego pokonanego smoka gracz otrzymuje punkt zwycięstwa.

Weź skarby w swoje ręce

Sześć scenariuszy to jeszcze nie wszystko. Nowe elementy pobudzają wyobraźnię i mogę zostać wykorzystane do tworzenia własnych scenariuszy. Potężny smok strzegący skarbu? Obrona miasta na jeziorze przed gniewem starożytnych władców przestworzy? A może jakieś układy z inteligentnymi, lecz podstępnymi stworzeniami? Zbudujcie własny scenariusz wykorzystując elementy ze Skarbów, Smoków i Odkrywców  i zaproście znajomych do wspólnego odkrywania tajemnic Catanu.


Zawartość pudełka:

 • 18 pól
 • 2 ramki morza
 • 12 żetonów liczbowych
 • 9 kafelków kanału
 • 20 kafelków skarbów
 • 19 kafelków smoków
 • 16 plastikowych figurek
 • 5 woreczków strunowych
 • instrukcjaWymaga podstawowej gry Catan!

To rozszerzenie pasuje do gry „CATAN” oraz „Osadnicy z Catanu“ w wersji z plastikowymi elementami. UWAGA: Nie można go używać w połączeniu z „Osadnikami z Catanu” zawierającymi drewniane pionki!

Informacje
WydawcaGalakta
Wersja językowaPolska
Przedział wiekowy12+
Liczba graczy3-4
Długość rozgrywkiok. 60-180 min.
WymaganiaWymaga podstawowej gry Catan!
Informacja o cookies
Witryna bluegames.pl korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.